KULÜBÜMÜZ

Tarihçemiz

1985 yılında can bulan Çeşme Yelken Spor Kulubü; Altay Çizgenakat, H. Piyer Sidem, H. Bilhan Merzeci, Lale Sidem, M. Tekin Çullu, A. Oral Üçer, E. Şakir Çetindağ, M. Orhan Eroğlu, Müfit Yılmaz, Mehmet Halim Emre, Monica Corsini, Jak Davidas, Çetin Oktay, Oğuz Tatış, Alexander Micaleff, Moris Kohen, Silvio Sponza, Guy R. Pagy, David Franko, Lucien Arcas, Enrico R. Aliberti, Rebii Akdurak, Metin Akdurak, Ricardo E. Aliberti, Muhtar Kent, Baydo Baykal, Ali Borovalı, İbrahim Kardıçalı, Ekrem Demirtaş, Necdet Yorgancıoğlu, Esat Kardıçalı, Faruk Kardıçalı, Selçuk Borovalı, Semiha Şenocak, Bülent Örgen, Neşe Elmasoğlu, Aslan Mercan, Deniz Taner, Yahya Uz, Tamer Taşkın, Timur Hekimoğlu, M. Sayra Muran, Mehmet Güler ve Düriye Özlem Akdurak gibi İzmir’in yelken sporuna emek vermiş gönüllü kişiler tarafından kurulmuştur.

Çeşme Yelken Spor Kulubü 2016 yılında Arkas bünyesine geçerek Arkas Çeşme Yelken Spor Kulubü adını almıştır.

Başkanın Mesajı

Arkas Çeşme Yelken Spor Kulubü 1985 yılında İzmir’in yelken sporuna gönül vermiş kişilerin öncülüğünde sporcu ve denizci yetiştirmek amacı ile kurulmuştur.

Kurucuları arasında milli ve olimpik seviyede yelken sporcusu olmuş, İzmir’in sanayisine, iş gücüne, ekonomisine çok ciddi boyutlar kazandıran iş insanları yer almaktadır.

Kurulduğu tarihten günümüze çok sayıda milli sporcu yetiştirmiş, kazandığı ulusal ve uluslar arası madalya ve kupalarla Türk Yelken camiasına örnek olmuş Arkas Çeşme Yelken Spor Kulubü bugün 6 spor dalında faaliyet gösteren bir spor kulübüdür.

Arkas Çeşme Yelken Spor Kulubü’nün idealist ve başarılı çizgisi ile birlikte anılmanın kurumunuza değer katacağına olan inancım sonsuz. Sevgilerimle…

Yönetim Kurulu